Hubení štěnic

Objednejte hubení štěnic ihned na 724 123 321

Konzultace a nezávazná kalkulace je zdarma. 

Zpozorovali jste po probuzení na těle podivné červené fleky, které intenzivně svědí? Nebo v poslední době nacházíte pod postelí a kolem nábytku drobné černé tečky? V tom případě je velice pravděpodobné, že se ve vaší domácnosti zabydlely štěnice. Ačkoliv je tento problém značně nepříjemný, nemusíte zoufat. Zavolejte si na pomoc naše odborníky z firmy DeraPro, kteří vás štěnic zbaví jednou provždy. Více o dezinsekci

Poptat hubení štěnic

Jak štěnice poznáte?

Štěnice domácí je druh polokřídlého hmyzu, který parazituje na lidské krvi. Jedná se o ploštici bez křídel, která má tři páry nohou a na hlavě čtyřčlánková tykadla. Svým vzhledem mohou tito škůdci připomínat jablečné jadérko, a jelikož se nejčastěji pohybují tam, kde spíte, někdy se jim říká také štěnice postelová. Více na stránce jak vypadá štěnice.

hubení štěnic

Vývoj štěnic se dělí do tří jednotlivých stádií - vajíčko, nymfa a dospělý jedinec.

 Štěnice 

Kudy se k vám štěnice dostaly?

Mezi lidmi se traduje, že štěnice žijí pouze ve špinavých prostorách a neuklizených příbytcích, o které se nikdo nestará. Není to ale tak úplně pravda. Tito nezvaní návštěvníci se totiž mohou zabydlet i v perfektně čistých domácnostech a nevyhýbají se ani luxusním hotelům či dalším veřejným komplexům.

Volejte ihned na telefonní číslo 724 123 321. Zlikvidujeme štěnice rychle a účinně!

Pokud dbáte na čistotu a pravidelně svou domácnost uklízíte, jak se k vám tedy štěnice mohou dostat? Škůdce si jednoduše můžete domů zavléct v oblečení z druhé ruky, v nábytku z antikvariátu nebo třeba v kufru z dovolené. Štěnice navíc nemají problém přicestovat po svých, a to třeba z bytu od sousedů.

Jaké jsou nejčastější úkryty štěnic?

 • postele, křesla a sedací soupravy,
 • matrace, povlečení, čalounění či různé oblečení,
 • úkryty a pelíšky domácích mazlíčků,
 • díry v podlaze, ve zdech a v nábytku,
 • rámy oken a dveří,
 • okraje koberců,
 • průchody a lišty.

deratizace štěnic

Štěnice patří mezi gregarický hmyz, což znamená, že se tito škůdci rádi sdružují a vytvářejí velké kolonie.

009: Štěnice v posteli010: Štěnice v
        povlečení

 

Hubení štěnic svépomocí

Lidé si často nevědí rady s tím, jak zlikvidovat štěnice rychle, bezpečně a hlavně účinně. Aby však ušetřili, snaží se tyto nezvané návštěvníky zlikvidovat svépomocí. Na štěnice domácí hubení ale bohužel opravdu neplatí a navíc může celou situaci nepříjemně zhoršit.

Štěnic se svépomocí nikdy nezbavíte. Raději kontaktujte naši firmu DeraPro!

Ačkoliv štěnice mohou působit neškodně, velice rychle se množí a žádné volně prodejné přípravky na hubení štěnic na ně nepůsobí. Je to spíše naopak. Běžné insekticidy, které koupíte v drogerii nebo na internetu, jsou příliš slabé, škůdce akorát podráždí a do budoucna tak ztížíte práci odborníkům. Raději proto zapomeňte na jakékoliv repelenty, postřik na štěnice další a "zaručené" prostředky na hubení škůdců.

likvidace štěnic

Přítomnost štěnic v bytě obvykle poznáte podle nepříjemných štípanců na kůži a podle jejich trusu, který připomíná drobné černé tečky (viz obrázek).

Cena hubení štěnic

Dezinsekce (hubení hmyzu)
Štěnice   od 1.000,- + doprava

 Pro kompletní přehled cen přejděte na ceník dezinsekce štěnic.

Co můžete udělat před příjezdem deratizátorů?

Pokud jste si na dezinsekci štěnic, které se přemnožily ve vaší domácnosti nebo jiném objektu, objednali naši deratizační firmu DeraPro, jistě nebudete litovat. Ještě než k vám naši odborníci dorazí, máme pro vás pár tipů, jak jim celý proces usnadnit. Přečtěte si, co na štěnice pomáhá.

Jak před zásahem odborníků postupovat?

 1. Zkontrolujte veškeré lůžkoviny, matrace a polštáře.
 2. Vykliďte úložné prostory pod postelí, aby je mohli odborníci ošetřit.
 3. Vykliďte také noční stolky a nábytek v zamořených místnostech.
 4. Ložní prádlo vyperte na 60 °C.
 5. To samé udělejte také s oblečením a pelíšky domácích mazlíčků.
 6. V zamořených místnostech zvyšte teplotu, aby se rychleji vylíhla vajíčka štěnic.
 7. Věci, které nemůžete vyprat, uložte na týden do mrazáku (teplota -17 °C).
 8. Zamořený nábytek nepřenášejte a nevyhazujte, mohli byste škůdce po cestě vytřást.
 9. Všude vyluxujte, pytlík z vysavače poté vyhoďte zabalený do igelitu a hadici vypláchněte.

Jak odborné hubení štěnic probíhá?

Když na místo dorazí náš proškolený personál, nejprve vás podrobně seznámí s tím, jak bude dezinsekce štěnic probíhat. Naši pracovníci používají k hubení štěnic speciální insekticidy, které jsou při dodržování pokynů zcela bezpečné. Zásah se obvykle provádí ráno, jelikož během následujících osmi hodin na místo nikdo nesmí.

Používané metody

 1. Aerosol s dráždivou látkou, která vyžene štěnice z úkrytů.
 2. Postřik reziduálním insekticidem.
 3. Injektáž insekticidu do děr, štěrbin a prasklin.

Po osmi hodinách od aplikace insekticidů je nutné místnosti alespoň na 30 minut řádně vyvětrat. Jelikož se doporučuje i po zákroku a ošetření nábytku spát ve stejné posteli, doporučujeme dát si před spaním dvě prostěradla na sebe. Pokud by totiž došlo ke kontaktu s chemickou látkou, na kůži by se mohla objevit nepříjemná vyrážka. První den po zásahu můžete také zaznamenat zvýšený pohyb štěnic, protože začnou přiotrávené vylézat ze svých úkrytů.

Pro úplné vyhubení štěnic jsou vždy nutné tři zásahy!

Jestliže vám bude někdo tvrdit, že dokáže štěnice zlikvidovat jediným zásahem, rozhodně mu nevěřte. Ačkoliv jednotlivý zákrok dokáže vyhubit živé štěnice, na jejich vajíčka je krátký. Z toho důvodu je nutné celý proces provést třikrát, a to vždy v rozmezí 14 dnů. U nás platíte za každý zásah zvlášť a po třech aplikacích insekticidů nabízíme 100% záruku.

Při aplikaci speciálních insekticidů vždy dbáme především na bezpečnost!

Co dělat a nedělat po zásahu?

Pokud ve vaší domácnosti proběhla profesionální likvidace štěnic, máte již téměř vyhráno. Aby však byla aplikace insekticidů opravdu účinná, po zákroku je nutné dodržovat tato tři důležitá pravidla:

 • neuklízet,
 • neluxovat,
 • nevytírat.

Kdybyste se rozhodli po zásahu odborné deratizační firmy doma provést důkladný úklid, mohli byste tím práci profesionálů zcela znehodnotit. Naše práce by vyšla nazmar a pro vás by to byly pouze vyhozené peníze. Pokud tedy chcete uklidit, můžete to udělat třináctý den po aplikaci insekticidů, těsně před tím než k vám přijedeme provést další zákrok.

Jelikož se štěnice nejčastěji vyskytují v ložnici, po zásahu zákazníkům radíme spát ve stejné posteli jako doposud. Během hlubokého spánku totiž člověk vylučuje oxid uhličitý a štěnice podle toho poznají, že mohou vylézt z úkrytu. Při cestě za potravou na sebe následně nabalí chemickou látku, která je později zahubí. Pokud ve stejné posteli spát nechcete, je nutné tuto skutečnost dopředu nahlásit našemu pracovníkovi.

Hubení štěnic v Praze a okolí 

Mít štěnice v bytě je nejen velice nepříjemné, ale pro hospodyňku to také není moc dobrá vizitka. Z toho důvodu se snažíme vždy vyjít vstříc požadavkům zákazníka a na místo zamoření přijet co nejrychleji. Nejčastěji provádíme dezinsekci štěnic v Praze a okolí, kde garantujeme příjezd do 2 hodin od zavolání.

Otravují vám život všudypřítomné štěnice? V tom případě volejte na telefonní číslo 724 123 321!

Naše deratizační firma DeraPro vás zbaví škůdců rychle, bezpečně a účinně!