Likvidace sršňů Praha

Likvidace sršňů a sršních hnízd v Praze a okolí

Naše společnost zajišťuje odbornou likvidaci sršňů v Praze a okolí. 

Pro objednání služeb volejte +420 724 123 321.

Likvidace sršní vlastními silami vás může přijít draho. Kontaktujte odborníky.

Poptat likvidaci sršňů

Jak vypadá sršní hnízdo?

Základy sršního hnízda buduje vždy královna, která přežila zimu v úkrytu a na jaře našla pro svůj budoucí roj nové útočiště. Pomocí kusadel nastrouhá jednotlivé kousky dřeva, které smíchá s vlastními slinami, čímž vznikne speciální papírová hmota. Samotné hnízdo představuje oválnou stavbu o několika patrech, která může v průměru dosahovat až 80 centimetrů.

A kde takové sršní hnízdo najdete? Královny obvykle vyhledávají místa, jako jsou dutiny stromů či jiné dobře chráněné nadzemní prostory, mohou však hnízdo vybudovat i pod zemí. Někdy se rozhodnou nastěhovat do blízkosti lidských příbytků a jako ideální místo pro vytvoření hnízda volí prostor pod střechou, staré půdy, stodoly, skuliny ve fasádě nebo třeba zahradní altánky.

likvidace sršníSršní hnízdo je tvořené z jemné i hrubší papíroviny, obsahuje několik poschodí (pláství) a může být domovem až 1700 jedinců.

Jak na sršně správně vyzrát vám neporadí ani babské rady, které se ve velkém šíří internetem. Zapomeňte tedy na všechny sladké návnady, přírodní odpuzovače v podobě citronové kůry a chilli, vlastnoruční odchyt hnízda do pytle i na jeho vypálení. Jakýkoliv neodborný zásah by totiž mohl sršně vyrušit a vyprovokovat roj k útoku, který může být pro citlivější jedince velice nebezpečný nebo dokonce i smrtelný.

Hasiči pomohou jen výjimečně

Marně si lámete hlavu s tím, jak vyhubit sršně, a napadlo vás, že byste si na pomoc pozvali hasiče? V tom případě byste měli vědět, že hasiči mohou přijet pouze ve chvíli, kdy se hnízdo sršňů nachází na veřejném prostranství a bezprostředně tedy ohrožuje lidské životy. Dobře si proto rozmyslete, zda se v takové situaci opravdu nacházíte. Pokud ne, požárníci vám doporučí služby specializované firmy.

Profesionální likvidace sršního hnízda u firmy DeraPro

Jak zlikvidovat sršní hnízdo, aniž byste při tom roj vyrušili a ublížili sobě nebo svému okolí? Řešení je jednoduché – kontaktujte naši odbornou deratizační firmu DeraPro! S likvidací otravných druhů hmyzu máme dlouholeté zkušenosti, naši pracovníci jsou odborně proškolení a vždy používají to nejmodernější vybavení, které je momentálně k dispozici. Více o dezinsekci

Ať už máte sršně pod střechou, na půdě či v zahradním altánku, vyřešíme váš problém rychle a účinně! Stačí zavolat na telefonní číslo 724 123 321 a o zbytek se již postaráme. Jaké další služby vám můžeme garantovat?

  • V Praze a okolí přijedeme do 2 hodin.
  • Poskytujeme 100% záruku vyhubení sršní.
  • Situaci řešíme maximálně diskrétně.
  • Při likvidaci hmyzu vždy dbáme na bezpečnost.
  • Nabízíme také poradenské služby.

Co můžete udělat před naším příjezdem?

Rozhodli jste se přizvat si na pomoc při likvidaci nebezpečně bzučícího hnízda odborníky z firmy DeraPro, kteří dobře vědí, jak zlikvidovat sršně co nejúčinněji? Ačkoliv byste se sami k sršnímu roji neměli přibližovat, můžete našim pracovníkům pomoci ještě před jejich příjezdem. Pokuste se proto po telefonu co nejlépe popsat, kde přesně se hnízdo nachází a zda se jedná o hůře přístupné místo.

Jelikož jedna sršní kolonie může čítat klidně i 1700 jedinců, je nutné mít se před tímto nebezpečným hmyzem na pozoru a raději se mu obloukem vyhýbat. Upozorněte tedy na možné nebezpečí všechny obyvatele domácnosti, návštěvy i sousedy.

hubení sršňůPřed zákrokem profesionálů byste se měli sršnímu hnízdu obloukem vyhýbat a na možné nebezpečí upozornit i sousedy.

Objednat likvidaci sršňů