Likvidace sršňů Praha

Likvidace sršňů a sršních hnízd v Praze a okolí

Naše společnost zajišťuje odbornou likvidaci sršňů v Praze a okolí. 

Pro objednání služeb volejte +420 724 123 321.

Likvidace sršní vlastními silami vás může přijít draho. Kontaktujte odborníky na čísle 724 123 321!

Jak vypadá sršní hnízdo?

Základy sršního hnízda buduje vždy královna, která přežila zimu v úkrytu a na jaře našla pro svůj budoucí roj nové útočiště. Pomocí kusadel nastrouhá jednotlivé kousky dřeva, které smíchá s vlastními slinami, čímž vznikne speciální papírová hmota. Samotné hnízdo představuje oválnou stavbu o několika patrech, která může v průměru dosahovat až 80 centimetrů.

A kde takové sršní hnízdo najdete? Královny obvykle vyhledávají místa, jako jsou dutiny stromů či jiné dobře chráněné nadzemní prostory, mohou však hnízdo vybudovat i pod zemí. Někdy se rozhodnou nastěhovat do blízkosti lidských příbytků a jako ideální místo pro vytvoření hnízda volí prostor pod střechou, staré půdy, stodoly, skuliny ve fasádě nebo třeba zahradní altánky.

likvidace sršníSršní hnízdo je tvořené z jemné i hrubší papíroviny, obsahuje několik poschodí (pláství) a může být domovem až 1700 jedinců.

Jak na sršně správně vyzrát vám neporadí ani babské rady, které se ve velkém šíří internetem. Zapomeňte tedy na všechny sladké návnady, přírodní odpuzovače v podobě citronové kůry a chilli, vlastnoruční odchyt hnízda do pytle i na jeho vypálení. Jakýkoliv neodborný zásah by totiž mohl sršně vyrušit a vyprovokovat roj k útoku, který může být pro citlivější jedince velice nebezpečný nebo dokonce i smrtelný.

Hasiči pomohou jen výjimečně

Marně si lámete hlavu s tím, jak vyhubit sršně, a napadlo vás, že byste si na pomoc pozvali hasiče? V tom případě byste měli vědět, že hasiči mohou přijet pouze ve chvíli, kdy se hnízdo sršňů nachází na veřejném prostranství a bezprostředně tedy ohrožuje lidské životy. Dobře si proto rozmyslete, zda se v takové situaci opravdu nacházíte. Pokud ne, požárníci vám doporučí služby specializované firmy.

Profesionální likvidace sršního hnízda u firmy DeraPro

Jak zlikvidovat sršní hnízdo, aniž byste při tom roj vyrušili a ublížili sobě nebo svému okolí? Řešení je jednoduché – kontaktujte naši odbornou deratizační firmu DeraPro! S likvidací otravných druhů hmyzu máme dlouholeté zkušenosti, naši pracovníci jsou odborně proškolení a vždy používají to nejmodernější vybavení, které je momentálně k dispozici.

Ať už máte sršně pod střechou, na půdě či v zahradním altánku, vyřešíme váš problém rychle a účinně! Stačí zavolat na telefonní číslo 724 123 321 a o zbytek se již postaráme. Jaké další služby vám můžeme garantovat?

  • V Praze a okolí přijedeme do 2 hodin.
  • Poskytujeme 100% záruku vyhubení sršní.
  • Situaci řešíme maximálně diskrétně.
  • Při likvidaci hmyzu vždy dbáme na bezpečnost.
  • Nabízíme také poradenské služby.

Co můžete udělat před naším příjezdem?

Rozhodli jste se přizvat si na pomoc při likvidaci nebezpečně bzučícího hnízda odborníky z firmy DeraPro, kteří dobře vědí, jak zlikvidovat sršně co nejúčinněji? Ačkoliv byste se sami k sršnímu roji neměli přibližovat, můžete našim pracovníkům pomoci ještě před jejich příjezdem. Pokuste se proto po telefonu co nejlépe popsat, kde přesně se hnízdo nachází a zda se jedná o hůře přístupné místo.

Jelikož jedna sršní kolonie může čítat klidně i 1700 jedinců, je nutné mít se před tímto nebezpečným hmyzem na pozoru a raději se mu obloukem vyhýbat. Upozorněte tedy na možné nebezpečí všechny obyvatele domácnosti, návštěvy i sousedy.

hubení sršňůPřed zákrokem profesionálů byste se měli sršnímu hnízdu obloukem vyhýbat a na možné nebezpečí upozornit i sousedy.