Hubení vos

Objednejte hubení vos ihned na 724 123 321

Objevili jste na půdě, pod střechou nebo na zahradě vosí hnízdo? Ačkoliv si možná myslíte, že dokážete tento problém vyřešit svépomocí, před těmito škůdci byste se raději měli mít na pozoru.

Vosí bodnutí je totiž velmi bolestivé, způsobuje nepříjemné otoky a pro alergiky může být dokonce i smrtelné. Zavolejte si proto na pomoc naše odborníky z firmy DeraPro, kteří vědí, jak zlikvidovat vosy rychle a bezpečně.

Poptat hubení vos

Jak vypadá vosí hnízdo?

Co se týče hnízdění, vosy si svá obydlí většinou staví v zemi nebo v tmavých dutinách stromů, kde mají klid a dostatek prostoru. Jejich hnízda obvykle najdete v lesích, na mýtinách, nedaleko cest nebo podél břehů vod. Není ovšem výjimkou, že se vosy zabydlí také v blízkosti lidských domácností nebo na zahradách rodinných domů. Jedna taková kolonie může čítat i více než 2 000 jedinců.

Vosí hnízdo ve vjezdu do garáže01: Vosí
        hnízdo

Kde vosí hnízdo nejčastěji najdete?

 • v půdních prostorách,
 • u starých trámů,
 • pod okapy a střešními římsami,
 • ve škvírách a prasklinách fasády,
 • ve starých kůlnách,
 • na balkoně či na terase,
 • v zahradním domku,
 • v dutinách stromů,
 • v dírách na zahradě.

A jak takové vosí hnízdo vlastně poznáte? Ačkoliv svým vzhledem může vosí obydlí připomínat kůru stromů, ve skutečnosti se jedná o hmotu podobnou papíru. Tu si vosy samy vyrábějí z nakousaného dřeva, které smíchají s vlastními slinami. Díky tomu je jejich hnízdo lehké a má dobré izolační vlastnosti.

Hubení vos

Vosí hnízdo svým vzhledem připomíná hmotu podobnou papíru. Může v něm přebývat až 2 000 jedinců

Hubení vos svépomocí

Usídlily se nedaleko vašeho domu vosy a teď vás svou nechtěnou přítomností denně obtěžují? Taková situace je velice nebezpečná. Můžete totiž na tento drobný hmyz šlápnout ve vysoké trávě, polknout ho společně se sladkou šťávou, kterou jste nechali stát na terase, nebo dokonce nedopatřením vyrušit celý roj. A jakmile se vosy cítí být v ohrožení, na nic nečekají a okamžitě na vás zaútočí.

Hubení vos vždy přenechte zkušeným odborníkům! Volejte na číslo 724 123 321.

Ačkoliv vás jistě napadlo, že byste se mohli pustit do hubení vos vlastními silami, raději na to zapomeňte. Neodborná likvidace totiž škůdce akorát rozdráždí a jedno štípnutí vosou, které obvykle způsobí akorát bolest a nepříjemný otok, může být pro alergika či malé dítě dokonce i smrtelné.

Likvidace vos

Vosy se živí především nektarem, rády si však pochutnají také na sladkém ovoci nebo limonádě. Dávejte proto dostatečný pozor, abyste je s takovým nápojem nepolkli.

Kdy volat hasiče?

Máte problém se všudypřítomnými vosami a známí vám poradili, abyste si na likvidaci vosího hnízda pozvali hasiče? Tuto možnost si raději dobře promyslete. Hasiči totiž mohou přijet pouze v případě, kdy se vosí hnízdo nachází na veřejném prostranství a bezprostředně ohrožuje lidské zdraví. Pokud tedy nebydlíte hned vedle úřadu, školky nebo obecního hřiště, odkáží vás na pomoc specializované firmy.

Více informací najdete také v našem článku "Vosy a sršni: kdy volat hasiče a kdy odborníky na dezinsekci".

Odstranění vosího hnízda

Hubení vos provádíme obvykle večer nebo v brzkých ranních hodinách, kdy jsou vosy méně aktivní. Po domluvě je ovšem možné provést likvidaci nezvaných návštěvníků také během dne. Při likvidaci vosích hnízd vždy dbáme především na bezpečnost, používáme speciální ochranné obleky a osvědčené prostředky na hubení vos, s nimiž máme dobré zkušenosti.

Hubení vos a likvidace vosího hnízda - Praha a okolí – přijedeme do 2 hodin!

Veškerá místa, kde se vosy vyskytují, ošetříme pomocí insekticidních postřiků, které jsou šetrné k lidem i životnímu prostředí. Kromě toho dodáme a nainstalujeme také speciální návnady nebo lapače. Samotná likvidace vosích hnízd obvykle trvá zhruba 30 minut. Pokud je však úkryt hmyzu na nějakém nedostupném místě nebo vysoko nad zemí, zákrok může být delší.

Likvidace vos praha

Během aplikace insekticidů byste se měli zdržovat v dostatečné vzdálenosti, protože vosy jsou v takovou chvíli více podrážděné a agresivní.

Co dělat po zákroku?

Likvidace vos obvykle představuje jednorázovou záležitost a tento zásah tedy není nutné v budoucnu opakovat. Zároveň nemusíte dodržovat ani žádná speciální opatření. Dejte ovšem dobrý pozor na těla uhynulých tvorů, po zákroku na ošetřeném místě raději nechoďte naboso a nepouštějte tam ani děti nebo domácí mazlíčky.

Jaká je u likvidace vosího hnízda cena?

Pokud si chcete objednat profesionální likvidaci vos u firmy DeraPro, mějte na paměti, že se tento zákrok neoznačuje deratizace vos, ale dezinsekce. Orientační cena hubení nezvaných návštěvníků se v tomto případě pohybuje od 1 300 korun, což je stejné i v případě, že se u vás přemnožily sršně.

Nevíte si rady, jak vyhubit vosy a jak odstranit vosí hnízdo? Nebo máte problém s jiným otravným hmyzem? V tom případě kontaktujte naše odborníky z firmy DeraPro [724 123 321], kteří škůdce rychle zlikvidují!

Objednat hubení vos