Deratizace

Máte problém s hlodavci? 

Přemnožily se u vás myši, našli jste v domácnosti potkaní trus nebo vám život znepříjemňuje přítomnost otravných hrabošů? Hlodavci představují noční můru pro každou správnou hospodyňku i zahrádkáře. Pokud si s těmito škůdci nevíte rady, bezodkladně kontaktujte naši profesionální deratizační firmu DeraPro. Vyřešíme váš problém s hlodavci rychle, bezpečně a především efektivně!

Objednat deratizaci

Co je to deratizace

Jako deratizace se označuje odborný proces hubení či omezování výskytu různých hlodavců, jako jsou například myši nebo potkani. Jedná se o součást ucelené ochrany proti veškerým škůdcům, která se označuje jako DDD – deratizace, dezinsekce a dezinfekce.

01: Deratizace02: Deratizace03: Deratizace

Kterých hlodavců se deratizace nejčastěji týká

Mezi nejčastěji hledané zákroky patří také deratizace štěnic, deratizace blech či deratizace mravenců, nicméně co se týče likvidace otravného hmyzu, správný pojem je ve skutečnosti dezinsekce.

Kde se deratizace nejčastěji provádí

Likvidace hlodavců se provádí především z důvodu ochrany lidského zdraví a majetku. Jejich přemnožení totiž často mívá fatální následky, protože tito škůdci ničí vše, na co přijdou, znehodnocují lidské potraviny a mohou v objektu způsobit velké ekonomické škody. Ještě větší problém představuje skutečnost, že tito nezvaní návštěvníci mohou přenášet různá infekční onemocnění.

Přemnožili se u vás hlodavci? Neváhejte a kontaktujte naše odborníky z firmy DeraPro!

Deratizace se nejčastěji provádí v obytných domech a bytech, ale také v různých sklepních prostorách, v technických místnostech nebo v různých hospodářských staveních. Nechtěná přítomnost hlodavců však není neobvyklá ani ve firmách, ve zdravotnických zařízeních nebo v restauračních provozech. Méně se poté deratizace provádí také ve volné přírodě.

Deratizační metody

Zajímá vás, jak deratizace hlodavců vlastně probíhá? Odborníci rozlišují několik různých metod, které k tomuto účelu mohou použít. Patří sem:

 • mechanická deratizace,
 • chemická deratizace,
 • další deratizační metody.

Mechanická deratizace

Mechanická deratizace představuje způsob likvidace škůdců, který využívá speciální odchytové nebo nástrahové pasti na hlodavce. Do těch deratizátor umístí různé návnady, které nevítané návštěvníky nalákají. Poté je nutné pasti pravidelně kontrolovat, jelikož při usmrcení hlodavců může někdy dojít k úniku krve, která se následně stane potravou pro vši, blechy a roztoče.

Chemická deratizace

Další známou metodou je chemická deratizace. Tu odborníci provádí za použití speciálních jedů (pesticidů) určených k hubení hlodavců, které se nazývají rodenticity. Deratizátoři nejčastěji volí warfarin nebo pindon, jelikož antikoagulanty obsažené v těchto látkách u hlodavců narušují srážlivost krve a jsou při jejich likvidaci velmi úspěšné. Mezi další používané jedy patří cholekalciferol a agrokalciferol, které v krvi hlodavců způsobují hyperkalcémii.

Další deratizační metody

Ačkoliv mechanická a chemická deratizace patří mezi nejčastější způsoby, jak se zbavit myšípotkanů nebo třeba otravných hrabošů, někteří lidé pro likvidaci hlodavců využívají také méně známé a účinné metody. Jedná se například rozšíření přirozených nepřátel hlodavců, jako jsou třeba kočky. Zde je však účinnost většinou mizivá. 

Rozsah a četnost deratizace

Jelikož přemnožení hlodavců představuje velký problém jak pro firmy, tak i pro jednotlivé domácnosti, odborníci se mu snaží za každou cenu zabránit. Deratizační firmu si tedy můžete pozvat jak na prevenci, tak i ve chvíli, kdy došlo k neodvratnému zamoření objektu. V závislosti na rozsahu a četnosti provádění rozlišují odborníci tyto metody:

 • Jednorázová deratizace
 • Preventivní deratizace
 • Celoplošná deratizace

Jednorázová ohnisková deratizace

Co se týče jednorázové ohniskové deratizace, jedná se o zákrok, který se provádí na místě, kde se hlodavci nejvíce přemnožili. Účinek můžete pozorovat již během několika dní, obvykle je však pouze krátkodobý.

Pravidelná preventivní deratizace

Pokud se u vás hlodavci ještě nestihli přemnožit, ale máte strach, že by k tomu jednoho dne mohlo dojít, je vhodné domluvit si s deratizační firmou pravidelnou preventivní deratizaci. Ta se využívá jako preventivní opatření a působí jako dlouhodobá ochrana před zamořením objektu nevítanými návštěvníky.

Pravidelná preventivní deratizace se nejčastěji provádí dvakrát ročně, a to konkrétně na jaře a na podzim. U zemědělských zařízení či potravinářských provozů se ovšem doporučují spíše čtyři návštěvy deratizátorů za rok. Ačkoliv se vám to může zdát příliš, toto řešení vám ušetří nepříjemné problémy v budoucnu.

Celoplošná deratizace

K ochraně většího území, jako jsou například průmyslové objekty, sklady nebo městská sídliště, slouží celoplošná deratizace. Ta se obvykle provádí na jaře a také na podzim a vyžaduje spolupráci se správcem místní kanalizační sítě.

Hubení hlodavců svépomocí

Chtěli byste ušetřit a zbavit se nepříjemných škůdců svépomocí? Ačkoliv se to na první pohled možná zdá jako dobrý nápad, takové řešení rozhodně nedoporučujeme! Za běžně dostupné pasti a jedy sice zaplatíte méně než za profesionální deratizaci, ale většinou s nimi celou situaci akorát zhoršíte. Ve výsledku se vám neodborná deratizace pouze prodraží a v horším případě si dokonce můžete přivodit nějakou škodu na zdraví či majetku.

Profesionální deratizace u firmy DeraPro

Máte problém s přemnožením hlodavců a nevíte si rady, jak se jich co nejrychleji zbavit? Nebo chcete takové situaci předejít a máte zájem o preventivní opatření proti nezvaným návštěvníkům? Řešení je snadné - kontaktujte naši deratizační firmu DeraPro, která má s těmito službami dlouholeté zkušenosti.

Rychlou a účinnou deratizaci v Praze a okolí zajistí firma DeraPro. Volejte na 724 123 321!

Naše odborná deratizační firma DeraPro zajišťuje veškeré služby v oblasti deratizace. Vůbec tedy nezáleží na tom, zda hledáte prevenci, nebo se chcete přemnožených hlodavců jednou provždy zbavit. Nabízíme totiž jak preventivní monitorovací pokládky, tak i plošné zásahy v interiéru či exteriéru.

Kde nejčastěji zasahujeme?

 • v ubytovacích zařízeních,
 • v rodinných domech,
 • v panelových a činžovních domech,
 • uvnitř sklepů a technických místností,
 • v restauračních zařízeních a jídelnách,
 • v garážích a dalších podzemních prostorách,
 • ve firmách, obchodních a veřejných komplexech.

Na místo vždy pošleme naše odborně vyškolené a zkušené pracovníky, kteří situaci zhodnotí, zvolí ty nejúčinnější deratizační metody a následně zákrok bezpečně a efektivně provedou. Kromě toho vám také poradí, jak postupovat, abyste se dalšímu přemnožení hlodavců účinně vyhnuli.

Jak často se deratizace provádí a kolik stojí?

Pokud ve vašem objektu došlo k akutnímu přemnožení hlodavců, deratizace se obvykle provádí třikrát za sebou, a to vždy v rozmezí 14 dnů. Mnohem lepší řešení situace však představuje preventivní deratizace na jaře a na podzim, která vám ušetří celou řadu nepříjemných problémů.

Deratizace Praha a okolí - přijedeme do 2 hodin!

Naše služby deratizace, dezinsekce a dezinfekce poskytujeme v následujících lokalitách:

Cena deratizace

Jaká je u deratizace cena? Vždy samozřejmě záleží na konkrétním případu přemnožení hlodavců. Jakmile nám zavoláte, na místo vyšleme našeho profesionálního pracovníka, který s vámi problém zkonzultuje a situaci odborným okem zhodnotí. Následně navrhne co možná nejefektivnější řešení a vypočítá cenu deratizace. Přibližnou cenu deratizace naleznete na stránce Ceník.

Máte problém s přemnoženými hlodavci a marně si lámete hlavu s tím, jak se jich zbavit?

Kontaktujte naši deratizační firmu Dera-Pro na telefonním čísle 724 123 321!