Hubení potkanů

Objednejte hubení potkanů ihned - 724 123 321

O přemnožení hlodavců v domácnosti nikdo nestojí. Pokud se navíc jedná o potkany, máte pořádný problém, který bez přispění odborníků sami rozhodně nevyřešíte. Tito hlodavci jsou totiž velice inteligentní, ale zároveň také nebezpeční. Přenášejí různé infekční nemoci a mohou tak ohrozit nejen váš majetek, ale i vaše zdraví. Proto okamžitě volejte naši deratizační firmu DeraPro, která potkany rychle a účinně vyhubí. Více o deratizaci

Poptat hubení potkanů

Jak vypadá potkan?

Potkan obecný je velký myšovitý hlodavec, který dorůstá délky v rozmezí 16–27 centimetrů. Jeho srst má obvykle hnědou či šedohnědou barvu a mezi typické znaky patří tupý čenich, malá ouška a ocas, který je kratší než tělo. Ačkoliv tito hlodavci obvykle představují škůdce, kterých se lidé snaží rychle zbavit, některé druhy se chovají také jako domácí mazlíčci nebo slouží k laboratorním účelům.

Máte zájem o účinné vyhubení potkanů? Volejte na číslo 724 123 321!

Potkani jsou známí tím, že jsou velice inteligentní. V dnešní době jsou rozšíření po celém světě, a to především díky své agresivitě a rychlému rozmnožování. Samice totiž může být březí až šestkrát do roka a není výjimkou, že v každém vrhu porodí pět nebo více mláďat.

jak vyhubit potkany

Zatímco samci potkanů mají robustnější stavbu těla, samičky bývají až o třetinu menší.

Čím se potkan odlišuje od krysy?

Co se týče typické potravy, potkani jsou všežravci a jejich jídelníček proto bývá vcelku různorodý. Ačkoliv se obvykle živí různou zeleninou, semeny a obilovinami, někdy žerou i maso nebo ptačí vejce. Jelikož si však v tomto ohledu lidé potkany velice často pletou s krysami, je dobré popsat si několik hlavních kritérií, podle kterých můžete tyto škůdce od sebe snadno rozlišit. Jaké to jsou?

 • Potkani jsou na rozdíl od krys mohutnější
 • Pro potkany je typická světlejší srst
 • Ušní boltce potkanů jsou kratší a mírně osrstěné
 • Potkani mají menší oči než krysy
 • Zatímco hlava potkana je zaoblená, hlava krysy je spíše špičatější
 • Ocas potkanů je šupinatý a kratší než tělo, u krysy je naopak delší

Jak potkani žijí?

Oblíbeným útočištěm potkanů jsou temná a dostatečně vlhká místa. Není proto divu, že se obvykle schovávají ve sklepních či přízemních prostorách a jako svůj příbytek často volí také různé kůlny, chaty nebo třeba městskou kanalizaci. Jelikož jsou nejvíce čilí po setmění, zahlédnout je můžete především v noci, když se vydají hledat potravu.

Jak zlikvidovat potkany jednou provždy? Zavolejte si na pomoc naši firmu DeraPro!

Ačkoliv jsou potkani známí tím, že dobře plavou a šplhají, svůj úkryt si většinou budují na zemi. Na rozdíl od krys neběhají po trámech či střechách a místo hnízda v podkroví si obvykle vyhrabávají své nory raději pod podlahou. Že se u vás zabydleli potkani, obvykle brzo poznáte podle typického myšího zápachu. Jejich přítomnost však signalizuje také všudypřítomný potkaní trus nebo ohlodaný nábytek.

hubení potkanů

Potkani žijí převážně v blízkosti lidských obydlí, a pokud je něco vyruší, dokáží být velice agresivní. 

Jaké škody mohou potkani způsobit?

 • Přenáší infekční nemoci a parazity
 • Mohou napadnout vaše domácí zvířata
 • Svým trusem, močí a chlupy ničí skladované potraviny
 • Mohou způsobit obrovské škody na vašem majetku
 • Okusují nábytek, různé předměty i elektrické kabely
 • Ruší člověka šramotem
 • Jsou zodpovědní za nepříjemný myší zápach

Hubení potkanů svépomocí

Nevíte si rady, jak vyhubit potkany? Rozhodně nedoporučujeme pouštět se do likvidace těchto škůdců svépomocí. Potkani jsou totiž velice inteligentní, opatrní a odolní. Díky své přizpůsobivosti dokáží přežít působení různých méně účinných jedů. Kromě toho jsou také mnohem silnější, útočnější a dravější než krysy, takže byste se do boje s těmito škůdci raději neměli sami vůbec pouštět.

Potkani mohou ohrozit vaše zdraví i majetek. Kontaktujte naše deratizátory včas!

Lidé si často myslí, že se jim podaří zlikvidovat potkany pomocí volně dostupných přípravků a ještě tak ušetří. Využívají k tomu různé odpuzovače, pasti, živolovné klece na potkany nebo volně prodejné jedy ve formě granulí, prášku či pasty. Žádný účinný prostředek na hubení krys a potkanů však v běžné drogerii nekoupíte. Tyto látky totiž nejsou zdaleka tak efektivní jako chemikálie, které mají k dispozici naši odborníci z firmy DeraPro.

jak zlikvidovat potkany

Hubení potkanů svépomocí je obvykle naprosto neúčinné a může se pořádně prodražit.

Likvidace potkanů pomocí volně dostupných prostředků je obvykle velice pomalá nebo zcela neúčinná. Při svých cestách za potravou totiž tito hlodavci využívají vždy stejné trasy, a pokud jim na tyto cestičky položíte návnadu, budou ji pravděpodobně delší dobu ignorovat. Volně prodejné jedy navíc musíte pokládat do speciálních staniček, aby se k nim nedopatřením nedostaly děti nebo domácí mazlíčci.

Odborná deratizace potkanů

Chcete se potkanů co nejrychleji zbavit? V tom případě neváhejte kontaktovat naši odbornou deratizační firmu DeraPro, která má s likvidací těchto škůdců bohaté zkušenosti. Pomůžeme vám hlodavce vyhubit jednou provždy a poradíme vám, co dělat, aby se už do vaší domácnosti nikdy znovu nenastěhovali!

Nabízíme deratizační služby firmám, potravinovým provozům, hospodářským zařízením i běžným domácnostem. Po Praze navíc garantujeme příjezd do 2 hodin od zavolání a zákazníkům poskytujeme 100% záruku vyhubení nezvaných škůdců.

Jak probíhá profesionální zásah?

Jakmile kontaktujete naše odborníky z firmy DeraPro, vyšleme na místo zkušeného pracovníka, který vás v domluveném termínu navštíví a důkladně zkontroluje zamořený objekt. Zaměří se především na to, kudy nezvaní návštěvníci pronikají dovnitř, a pokusí se odhalit všechna jejich hnízda. Samotná deratizace potkanů se poté provádí za pomoci inteligentních pastí, které se označují jako staničky.

Abychom mohli zaručit, že hubení potkanů bude úspěšné, je nutné celou akci pro jistotu zopakovat. V průběhu následujících dvou týdnů vaši domácnost proto navštívíme ještě třikrát, doplníme do staniček speciální návnadu a odstraníme hlodavce, kteří se do pasti již chytili.

deratizace potkanů

K likvidaci potkanů slouží inteligentní pasti neboli staničky, které obsahují speciální návnadu. 

Prevence proti výskytu hlodavců

Lepší než rada, jak se zbavit potkanů, je preventivní opatření, které zajistí, že se k vám škůdci ani nenastěhují. Kromě toho, že vám pomůžeme zlikvidovat všechny nezvané návštěvníky, máme pro vás také několik tipů, jak přemnožení hlodavců zabránit:

 • Udržujte pořádek v celé domácnosti i na zahradě
 • Nezapomeňte ani na sklep, technické místnosti a okolí kontejnerů
 • Pravidelně tyto prostory kontrolujte
 • Veškeré potraviny skladujte v uzavíratelných nádobách
 • Odpadky vyhazujte do pevných a kvalitních popelnic
 • Ucpěte všechny otvory, kudy by hlodavci mohli do objektu vniknout
 • Větrací otvory zajistěte silným železným pletivem

Víme, jak se zbavit potkanů a krys, ale poradíme si i s dalšími škůdci. Neváhejte a kontaktujte naše odborníky na telefonním čísle724 123 321!

Objednat hubení potkanů