Jak se zbavit štěnic rychle a účinně?

Jak se zbavit štěnic?

Bez odborného zásahu se štěnic nezbavíte 

Našli jste doma štěnice a objednali jste si na likvidaci těchto škůdců naši deratizační firmu? Ačkoliv se sami štěnic rozhodně nezbavíte, můžete našim odborníkům jejich vyhubení výrazně usnadnit.

Poradíme vám, jak poznat, že se u vás usídlil tento nepříjemný hmyz a jak se zbavit štěnic v posteli i v oblečení ještě před příjezdem profesionálů.

Podle čeho poznáte přemnožení štěnic

Zpozorovali jste v domácnosti výskyt podivných hnědých brouků a máte dojem, že by se mohlo jednat o štěnice? Než začnete zkoumat, jak vyhubit štěnice co nejrychleji a nejúčinněji, měli byste se v první řadě přesvědčit, že se opravdu jedná o tento otravný hmyzí druh. Zároveň je ale nutné jednat rychle, protože tito drobní škůdci mohou napáchat obrovské škody.

Problém s přemnožením škůdců vyřešíme rychle a diskrétně - volejte na číslo 724 123 321

Přítomnost štěnic v domácnosti signalizují především zarudlé, svědící štípance, které se lidem přes noc objeví na odhalených částech těla. Štěnice domácí, které se živí lidskou krví, se nejčastěji zdržují v blízkosti postelí, aby to neměly daleko ke zdroji potravy. Jejich úkryty však najdete také za nábytkem, pod kobercem, v okolí dveřních a okenních rámů, za tapetami nebo i v různých škvírách a skulinách.

Že se u vás doma přemnožily štěnice, poznáte také podle zbytků jejich svlečené kůže a trusu, který svým vzhledem připomíná drobné černé tečky. Celou situaci vám mohou usnadnit speciální lepové pasti, jež slouží jako monitorovací zařízení, které dokáže potvrdit nebo vyvrátit přítomnost škůdců. Stačí je umístit pod postel nebo za nábytek a počkat alespoň týden, než zkontrolujete, co se na ně přilepilo.

jak se zbavit stenicPřemnožení štěnic v domácnosti poznáte podle jejich drobných černých vajíček a zbytků svlečené kůže. Pokud zahlédnete dospělé škůdce během dne, situace je vážná.

Jak se zbavit štěnic v bytě

Ačkoliv spousta lidí dumá nad tím, jak se zbavit štěnic po domácku, na tuto možnost raději ihned zapomeňte. Volně dostupné insekticidy ani „zaručené“ rady, které najdete na internetu, v žádném případě přemnožení škůdců nevyřeší. Právě naopak, tyto přípravky mohou štěnice podráždit, rozehnat po celém domě a situaci tak ještě zhoršit.

Štěnic se zbavíte kontaktováním odborníků z firmy DeraPro, kteří zajistí jejich odbornou likvidaci

Jediným správným řešením, jak zahubit štěnice rychle a efektivně, je kontaktovat odborníky. Pracovníci naší deratizační firmy DeraPro mají s likvidací těchto škůdců dlouholeté zkušenosti a navíc mají k dispozici specializované přípravky, které dokáží zlikvidovat dospělé štěnice, ale i jejich odolná vajíčka. Stačí zavolat na číslo 724 123 321 a v Praze či okolí přijedeme do 2 hodin!

K tomu, aby dokázali vyhubit štěnice z bytu, používají naši zkušení pracovníci nejprve aerosol s dráždivou látkou, jenž vyžene škůdce z jejich úkrytů. Poté aplikují postřik reziduálním insekticidem či injektáž insekticidu do různých štěrbin, prasklin a nepřístupných míst. Zásah se provádí obvykle brzy ráno a je nutné ho ještě dvakrát zopakovat (vždy v rozmezí 14 dnů), aby došlo k vyhubení všech nezvaných návštěvníků.

jak se zbavit štěnic v bytěNaši odborníci používají k likvidaci štěnic insekticidní přípravky s vysokou koncentrací účinné látky.

Jestliže jste si na pomoc pozvali naše odborníky, máte již téměř vyhráno. Existuje však několik věcí, které můžete před jejich příjezdem sami vyzkoušet, abyste jim s likvidací nezvaných návštěvníků pomohli. Důležité je při tom zachovat chladnou hlavu a nepřenášet nábytek z místnosti do místnosti. Hlavním pomocníkem při přemnožení štěnic je pak samozřejmě pečlivý úklid.

Co dělat, abyste odborníkům usnadnili práci?

  • Pokuste se odhalit všechny hlavní úkryty štěnic.
  • Zvyšte teplotu v místnosti, aby se rychleji vylíhla vajíčka štěnic.
  • Důkladně vysajte veškeré zamořené prostory.
  • Hadici vysavače následně vypláchněte horkou vodou.
  • Pytlík z vysavače před vyhozením uložte do igelitu.
  • Nepoužívejte volně dostupné přípravky, abyste škůdce nerozehnali.
  • Nepřemisťujte zamořený nábytek a předměty z pokoje do pokoje.
  • Nevyhazujte zamořený nábytek a oblečení jen tak do koše nebo popelnice.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Budíte se každé ráno se zarudlými štípanci, které nesnesitelně svědí a jsou uspořádané ve shlucích po třech či po pěti? V tom případě je velmi pravděpodobné, že se ve vaší posteli nebo v jejím okolí usídlily štěnice. Ne nadarmo se totiž těmto škůdcům říká také štěnice postelová. Abyste odhalili, zda se opravdu jedná o tyto nezvané návštěvníky, je důležité postupovat systematicky.

Ještě než se vrhnete na horečnaté prohledávání pokojů, počkejte raději na tmu. Štěnice totiž v noci vylézají ze svých úkrytů a hledají hostitele, na jehož krvi by si mohly pochutnat. Po setmění v ložnici rozsviťte světlo a důkladně prohledejte veškeré lůžkoviny, ale také matraci, rošt a celou postelovou konstrukci. Nezapomeňte při tom vyklidit úložné prostory v blízkosti postelí a noční stolky.

Štěnice v ložnici můžete odhalit také pomocí speciálních lepových pastí, které stačí umístit pod postel a po týdnu zkontrolovat, co se do nich chytilo. Pokud se opravdu jedná o tyto nepříjemné škůdce, okamžitě kontaktujte naše odborníky z firmy DeraPro, kteří s vámi problém zkonzultují, poradí, co dělat dál, a následně štěnice rychle a účinně zlikvidují.

jak se zbavit štěnic v posteliŠtěnice jako své úkryty často vyhledávají záhyby ložního prádla nebo prostory v okolí postele, kde mají blízko ke zdroji potravy.

Proč spát i nadále v zamořené místnosti?

Jakmile člověk v posteli objeví štěnice nebo jejich vajíčka, instinkt mu radí okamžitě vzít nohy na ramena a přestěhovat se na noc do jiné místnosti. I když se vám to však může zdát zvláštní či nepříjemné, odborníci radí spát i nadále ve vlastní posteli. Jinak by se totiž mohlo stát, že škůdce zbytečně zatáhnete i do dalších pokojů.

Naši profesionálové, kteří moc dobře vědí, jak zahubit štěnice co nejefektivněji, také doporučují, že by lidé měli spát ve stejné ložnici i po odborném zásahu. Člověk totiž v hlubokém spánku vylučuje oxid uhličitý, podle kterého štěnice poznají, kdy se mohou vydat za potravou a kde přesně se jejich hostitel nachází. Na noc se ovšem doporučuje nosit oblečení s dlouhými nohavicemi i rukávy.

Kdyby místnost zůstala na noc prázdná, štěnice nebudou mít důvod vylézat z úkrytů a zůstanou v bezpečí. Pokud je ale přítomnost člověka vyláká ven, během cesty do postele a při následném krmení na sebe nabalí chemickou látku, kterou je pokoj ošetřený. Tu si pak zavlečou i do svého úkrytu, kde se nachází další škůdci, a brzy zde všichni zemřou.

Jak se zbavit štěnic v oblečení?

Ačkoliv je přítomnost štěnic v posteli velmi nepříjemná, stejným způsobem člověka zaskočí i škůdci v oblečení. Do šatní skříně mohli nezvaní návštěvníci přicestovat třeba ze zamořených postelí, ale také si je domů můžete přinést v oblečení z druhé ruky, ve starém nábytku z antikvariátu nebo dokonce spolu se svršky, které po návratu z dovolené znovu uložíte na své místo.

Nejlepší způsob, jak se zbavit štěnic z oblečení, je provést pečlivý úklid, a to především na místě, kde skladujete jakékoliv oblečení nebo ložní prádlo. Veškeré textilie, které mohly přijít do kontaktu se štěnicemi nebo jsou dokonce plné jejich vajíček, zbytků svlečené kůže a trusu, je poté nutné vyprat na vysokou teplotu (ideálně na 60 °C).

Objevili jste doma štěnice? Nejlepším řešením je zásah profesionálů z firmy DeraPro!

Zapomenout byste neměli ani na záclony, závěsy či ubrusy, které se nacházejí v zamořených místnostech. Pokud některé kusy oblečení nemůžete vyprat ihned, uskladněte je prozatím do pevných a uzavíratelných igelitových pytlů, které zároveň použijte i na přenášení oblečení do pračky. Jinak by se totiž mohlo stát, že škůdce po cestě vyklepete a oni se rozutečou po celém objektu.

Další způsob, jak můžete zlikvidovat nezvané návštěvníky, kteří se nastěhovali do vašeho oblečení nebo ložního prádla, je zničit škůdce pomocí mrazu. Textilie přitom stačí uložit do igelitových pytlů a umístit alespoň na týden do mrazáku, který bude nastavený na teplotu nižší než -17 °C. Všechny nezvané návštěvníky, kteří se u vás doma přemnožili, tím sice nezničíte, ale pomůžete tak zredukovat jejich počet.

jak se zbavit štěnic v oblečenIdeálním způsobem, jak se zbavit štěnic v oblečení, je vyprat veškeré textilie na vysokou teplotu, která škůdce zahubí.

Co dělat při přemnožení štěnic v paneláku?

Ačkoliv lidé obvykle chtějí řešit přemnožení štěnic diskrétně a svůj problém se sousedy raději nesdílejí, pokud bydlíte v paneláku nebo v bytovce, všechen stud by měl jít stranou. Škůdci se totiž mohli z vaší domácnosti rozšířit také do okolních bytových jednotek, nebo k vám naopak přicestovali od některého ze sousedů, což je třeba začít řešit.

Abyste se tohoto závažného problému co nejrychleji zbavili, kontaktujte obyvatele všech bytů, které se nacházejí v blízkosti toho vašeho. Během profesionálního zásahu je pak nutné ošetřit pro jistotu všechny bytové jednotky do kříže - tedy nad zamořenou domácností, pod ní, ale i vedle ní.

Hledáte odborníky, kteří vám pomohou zlikvidovat štěnice nebo jiné nezvané návštěvníky? Volejte na číslo 724 123 321! O vyhubení škůdců se postará naše firma DeraPro.