Hubení much

Hubení much v Praze a okolí

Moucha domácí (Musca domestica)

Moucha je nejrozšířenější hmyz v našem obydlí. Jak vypadá moucha jistě každý ví. Má 1 pár křídel s délkou těla 6-12 mm. Zbarvení hrudníku je do šeda se čtyřmi podélnými tmavými čarami na zádech.

V čem moucha škodí? 

  • přenáší nemoci,
  • znehodnocuje potraviny,
  • ruší bzukotem.

Moucha přenáší nemoci jako je například cholera, tyfus či úplavici.

Otravné mouchy mohou být kvalitním přenašečem nemocí.

Kde je najdete?

Kde nejčastěji narazíte na otravné mouchy? Mouchy nejčastěji přebývají na vlhkých a zapáchajících místech. Jako jsou například odpadky na ulici či na rozkládajících se mršinách. V hojném počtu je můžete vidět ve stájích, ke jsou hospodářská zvířata nebo na skládkách. 

Proč, když mám doma čisto, se mouchy drží uvnitř? Že Vám doma poletují mouchy ihned nemusí znamenat, že máte doma špínu a nevábnou vůni. Mouchy se rády vyhřívají na dveřích či omítce, kam svítí sluníčko a jakmile otevřete dveře či okna, vletí dovnitř. Pozor! Moucha Vám může doma naklást i vajíčka a co nevidět budete mít doma muší larvy. Ty můžete objevit mezi nábytkem a zdí nebo třeba pod kobercem.

Moucha má tzv. složené oko. Tisícům malých oček složených do dvou vypouklých zrakových orgánů.

Jakou proti mouchám použít prevenci?

V domě doporučujeme nenechávat potraviny a odpad volně přístupný. Použijte například uzavíratelné nádoby a rychlouzavírací sáčky. Pravidelně otírejte kuchyňskou linku nebo místa, která přišla do styku s jídlem. Pořídit si můžete také sítě do oken, to alespoň z poloviny zabrání vlítnutí hmyzu do domu. Zkusit můžete i takzvané mucholapky, které si zavěsíte v kuchyni nebo na balkóně.

S preventivním opatřením proti dalšímu pronikání much do objektu Vám rádi poradíme. Kontaktujte nás na +420 724 123 321.

Síť do oken - ochrana proti otravnému hmyzu.

Naše společnost zajišťuje odborné hubení much v Praze a okolí

Společnost Dera-pro zajišťuje hubení much se 100% garancí. Disponujeme profesionálními přípravky s dlouhodobým účinkem, které hubí mouchy i jejich larvy. Náš proškolený personál s mnohaletou zkušeností s dezinsekcí Vás informuje o všech postupech ohledně likvidace a následně Vám poradí jak přemnožení much do budoucna předejít.

Pro objednání služeb volejte +420 724 123 321.