Jak na štěnice v bytě?

Jak na štěnice v bytě?

Vyřešíme Váš problém se štěnicemi v bytě

Přemnožily se u vás doma štěnice a vy teď vůbec nevíte, co si s těmito škůdci počít?

Taková situace může být velice nepříjemná, protože štěnice se každou noc vydávají za potravou a zanechávají na lidském těle bolestivá kousnutí. Sami se jich navíc nikdy nezbavíte, protože jsou odolné proti běžně dostupným přípravkům. Jak tedy na štěnice v domácnosti vyzrát?

Odkud se k vám štěnice dostaly

Marně přemýšlíte o tom, jak se dostanou štěnice do bytu, když máte všude pečlivě uklizeno, nikde se neválí žádné zbytky jídla či chuchvalce prachu a dokonce i podlaha září čistotou? Ačkoliv lidé stále věří tomu, že štěnice jako svůj příbytek vyhledávají pouze domácnosti nižších tříd, které nikdy úklid nepoznaly, tito škůdci se bohužel mohou nastěhovat i do perfektně čistých domovů.

Štěnice domácí je známá tím, že ráda aktivně rozšiřuje svá působiště. Škůdci tedy mohou přelézt z jedné místnosti do druhé, pohybují se po chodbách a v létě také po fasádě domu. Tak se snadno rozšíří také do okolních bytů a není tedy žádnou výjimkou, když k vám štěnice přicestují od sousedů.

Štěnice se dále šíří také těmito prostředky a způsoby:

 • oblečení z druhé ruky,
 • předměty ze starožitnictví,
 • předměty z blešího trhu,
 • starý nábytek,
 • rámy starých obrazů,
 • městská hromadná doprava,
 • stoupačky v jádru,
 • trubky topení.

Nechtěný dárek z dovolené

Jelikož se škůdci nevyhýbají ani veřejným komplexům a luxusnějším místům, je docela možné, že najdete štěnice v hotelu, kde trávíte dovolenou. Nezvaní návštěvníci vám poté nepozorovaně vklouznou do kufru, schovají se mezi oblečením a odcestují s vámi zpět domů. Stačí, abyste si přivezli jedinou samičku, a ta už se postará o založení celé kolonie. Klade totiž až 5 vajíček denně.

štěnice v bytěŠtěnice se k vám domů mohou dostat mnoha různými způsoby. Jsou schopné vyšplhat po fasádě, šíří se z okolních bytů, ale můžete si je donést také z hromadné dopravy nebo spolu se starším nábytkem.

Jak poznám, že mám doma štěnice?

Máte podezření, že se u vás přemnožily štěnice, ale nejste si jistí, zda to náhodou nejsou jiní otravní škůdci? Hlavní způsob, jak poznat štěnice v bytě, je podle jejich trusu. Ten vypadá jako shluky malých černých teček, nejčastěji ho najdete v blízkosti postele a když ho namočíte, tak se rozpije.

Štěnice po sobě dále zanechávají svlečky různých velikostí a jejich přítomnost poznáte také podle bolestivých kousanců, které se vám po probuzení objeví na kůži. Pokud doma objevíte vajíčka a larvy, nebo dokonce během dne zahlédnete aktivní jedince, přemnožení štěnic je velice závažné a musíte ho začít okamžitě řešit.

Nejčastější úkryty štěnic zahrnují:

 • Konstrukce postelí, záhyby povlečení a matrace
 • Sedací soupravy a jejich čalounění
 • Skříně s oblečením, okolí nočních stolků
 • Pelíšky a hračky domácích mazlíčků
 • Okraje koberců a podlahové lišty
 • Odchlípnuté tapety, rámy obrazů a zrcadel
 • Různé díry, skuliny a zásuvky
 • Rozvody vody a elektřiny
 • Zdivo, rámy dveří a oken

Jak se zbavit štěnic v bytě

Nevíte si rady, jak na štěnice v bytě vyzrát? V tom případě byste měli vědět, že bojovat s nimi vlastními silami je naprosto zbytečné. Tito nezvaní návštěvníci jsou totiž odolní proti běžně dostupným přípravkům a insekticidům. Nejen že tedy při likvidaci štěnic vlastními silami vůbec neušetříte, ale ještě můžete škůdce neodborným zákrokem podráždit a roznést po celém objektu.

Máte doma štěnice? Pozvěte si na pomoc odborníky z firmy DeraPro!

Místo toho, abyste zkoušeli všemožné pasti nebo sprej na štěnice, obraťte se raději na odborníky. O profesionální hubení štěnic se stará naše deratizační firma DeraPro, která má s tímto druhem služeb dlouholeté zkušenosti. Stačí zavolat na telefonní číslo 724 123 321 a nechat vše na našich pracovnících. A proč kontaktovat zrovna náš?

 • V Praze a okolí přijedeme do 2 hodin od zavolání.
 • K hubení škůdců používáme osvědčené insekticidní přípravky.
 • Po třech aplikacích insekticidů poskytujeme 100% záruku.
 • Naše služby jsou naprosto diskrétní.
 • Při práci používáme ochranné obleky.
 • Vždy dbáme také na vaši bezpečnost.
 • Snažíme se hubit škůdce ekologickým způsobem.

Průběh profesionálního zásahu

Nevěděli jste, jak vyhubit štěnice z bytu, a proto jste si na pomoc pozvali naše odborníky z firmy DeraPro? Svého rozhodnutí určitě nebudete litovat! Pokud jde o samotný zákrok, na místo okamžitě vyšleme zkušeného pracovníka, který zhodnotí situaci zamoření a navrhne, jak situaci nejlépe vyřešit. Následně vás informuje o tom, jak bude hubení škůdců probíhat, a provede potřebné kroky.

Přemnožily se u vás štěnice? Sami je nikdy nevyhubíte. Volejte 724 123 321!

Při likvidaci štěnic používáme kombinaci několika chemických látek v podobě aerosolu a speciálního postřiku. K dispozici máme insekticidy s vysokou koncentrací účinné látky a další profesionální přípravky, které sami v drogerii ani lékárně neseženete. Abyste našim pracovníkům zbytečně neztěžovali práci, vyhněte se však chybám, kterých se lidé často dopouštějí:

 • Nepoužívejte volně dostupné insekticidy.
 • Nevyhazujte zamořený nábytek a oblečení.
 • Nepřemisťujte nábytek do jiné místnosti.
 • Nechoďte spát do jiného pokoje.

Ať už vám vaši známí či různé internetové stránky budou tvrdit cokoliv, měli byste mít vždy na paměti, že štěnice nejde vyhubit během jednoho zásahu! Abychom mohli zaručit, že se zbavíme také veškerých nevylíhnutých vajíček, která jsou proti insekticidům i aerosolům velice odolná, celý proces je nutné zopakovat třikrát (pokaždé v rozmezí 14 dnů).

jak se zbavit štěnic v bytěŠtěnice nikdy sami nevyhubíte, protože jsou odolné proti volně dostupným přípravkům. Můžete sice zlikvidovat několik aktivních jedinců, ale jejich vajíček se jen tak nezbavíte.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Jelikož mezi nejčastější úkryty štěnic patří postele, matrace a povlečení, někdy se tomuto škůdci přezdívá také štěnice postelová. Z toho důvodu byste měli při podezření na výskyt těchto škůdců jako první prohlédnout právě pokoj, kde spíte. Na tomto místě totiž obvykle najdete trus a svlečenou kůži štěnic, nebo dokonce i vajíčka a drobné larvy.

Jak při kontrole ložnice postupovat? Nejlepším řešením je počkat na tmu, kdy štěnice vylézají ze svých úkrytů. Jakmile se setmí, rozsviťte v pokoji světlo a důkladně zkontrolujte povlečení, prostěradla, matraci i samotný rošt postele. Můžete také vyzkoušet lepové pasti na štěnice, které slouží k potvrzení výskytu nezvaných návštěvníků.

Objevili jste doma štěnice? Kontaktujte firmu DeraPro – v Praze a okolí přijedeme do 2 hodin!

Našli jste štěnice v posteli nebo štěnice v matraci? Pravděpodobně přemýšlíte o tom, že byste měli ihned vyklidit pole a strávit několik příštích nocí v pokoji pro hosty či na gauči v obýváku. Ačkoliv se to však může zdát zvláštní, nejlepším řešením je spát i nadále ve své ložnici, abyste škůdce nezatáhli i do dalších místností. Okamžitě však kontaktujte naše pracovníky, kteří se o likvidaci štěnic postarají.

Čím můžete profesionálům usnadnit práci?

 • Před příjezdem odborníků zkontrolujte veškeré lůžkoviny.
 • Pokuste se odhalit veškeré úkryty štěnic.
 • V zamořené místnosti zvyšte teplotu, rychleji se tak líhnou vajíčka.
 • Vykliďte úložné prostory postele, noční stolky a okolní nábytek.
 • Sundejte záclony, závěsy, ubrusy a další textilie.
 • Ložní prádlo a oblečení vyperte na 60 °C.
 • Důkladně vysajte zamořené prostory.
 • Pytlík z vysavače vyhoďte zabalený do igelitu.
 • Hadici vysavače vypláchněte horkou vodou.

Jak už bylo řečeno výše, vyhubit štěnice doma pomocí jediného zásahu není možné. Jakmile naši pracovníci ošetří zamořené prostory pomocí specializovaných insekticidů, měli byste se zde nadále normálně pohybovat. Dobré je ovšem vždy nosit pantofle nebo jiné přezůvky a na noc volit oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy.

Aby se co nejrychleji povedlo vyhubit štěnice v posteli, člověk by měl spát stále na stejném místě, aby k sobě škůdce nalákal. Po cestě za potravou na sebe totiž štěnice nabalí chemickou látku, poté ji zavlečou k sobě do úkrytu a brzy zde také zemřou.

jak se zbavit štěnic v posteliJelikož štěnice jako svůj úkryt velice často volí konstrukce postelí, matrace a záhyby ložního prádla, označuje se tento druh také jako štěnice postelová.

Jak se zbavit štěnic v oblečení?

Podobně jako přítomnost nezvaných návštěvníků v posteli mohou člověka zaskočit štěnice v oblečení. Jak se štěnice mezi vaše svršky dostaly? Možností je hned několik. Do šatní skříně se mohli nastěhovat škůdci, kteří se dříve rozšířili u vás v ložnici nebo v jiné místnosti. Je ale možné, že jste si je domů donesli v oblečení z druhé ruky, v kufru z dovolené nebo třeba v záhybech bundy po cestě hromadnou dopravou.

Co dělat, abyste se štěnic v oblečení zbavili? Nejlepším řešením je pečlivý úklid ve všech pokojích, kde skladujete textilie. Veškeré oblečení, lůžkoviny, ubrusy a záclony, které mohly přijít do kontaktu se štěnicemi, vyperte na vysokou teplotu (60 °C). Pokud to nemůžete udělat hned, schovejte prozatím textilie do uzavíratelných igelitových pytlů. Ty použijte také na přenášení oblečení do pračky a poté je okamžitě vyhoďte, nejlépe uzavřené ještě v jednom pytli.

štěnice domaŠtěnice se často vyskytují také v šatních skříních, kam lidé ukládají oblečení, ložní prádlo, ubrusy či další textilie.

Jak se zbavit štěnic v paneláku?

Pokud objevíte štěnice v paneláku, jedná se o velmi závažný problém. Zahoďte proto stud a kontaktujte své sousedy. Škůdci už od vás mohli přelézt také do jejich bytů, nebo k vám naopak přicestovali právě z jejich domácnosti. Abyste zabránili tomu, že se situace bude opakovat, je nutné ošetřit všechny byty do kříže - vedle zamořeného bytu, ale i nad ním a pod ním.

Hledáte profesionální firmu, která vám pomůže zlikvidovat štěnice jednou provždy? 

Zavolejte si na pomoc naše odborníky z firmy DeraPro! Vyhubíme škůdce rychle, bezpečně a efektivně.