Dezinfekce proti koronaviru

Koronavirus COVID-19 - ochrana a dezinfekce proti koronaviru

V souvislosti s výskytem koronaviru 2019-nCoV (COVID-19) v Česku, realizujeme v Praze v rámci prevence přenosu virové nákazy uvedené dezinfekční služby:

 • dezinfekce bytů,
 • kancelářských prostor,
 • prostorová dezinfekce komerčních a veřejných prostor (jako jsou sály, zdravotnická zařízení, veterinární zařízení, wellness,...),
 • prostorová i plošná dezinfekce prostředků osobní i hromadné dopravy,
 • dezinfekce provozoven, průmyslových hal.

VOLEJTE Dera-Pro: +420 724 123 321

Má dezinfekce účinnost také proti koronaviru?

Odpověď je snadná: Ano, má. Dezinfekce se provádí aktivním biocidním, plně virucidním přípravkem, který usmrtí všechny typy virů, bakterií, hub a plísní. Mechanizmem účinku je narušení obalové membrány virové částice, čímž dojde k jejímu bezpečnému zneškodnění.

Dezinfekce a dodržování základních preventivních postupů osobní ochrany je v současné době nejvýznamnějším způsobem ochrany nejen proti přenosu koronaviru 2019-nCoV, ale i ostatních infekčních agens.

Pro koho je dezinfekce proti koronaviru vhodná: 02: coronavirus pandemic

 • základní a mateřské školy,
 • střední a vysoké školy,
 • úřady a objekty městské správy,
 • hromadná doprava,
 • veřejné toalety,
 • obchodní řetězce,
 • firmy, kanceláře a sklady,
 • chodby, výtahy.

Co je to koronavirus?

Virové choroba COVID-19 je způsobena koronavirem SARS-CoV-2 (dříve označovaným jako 2019-nCoV).

Koronavirus (COVID-19 či Wuhan coronavirus) je označení pro čtyři rody virů obsažených v podčeledi Orthocoronavirinae Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Gammacoronavirus a Deltacoronavirus. Způsobují závažnější i méně závažná onemocnění jak zvířat, tak i lidí. Epidemie koronaviru se začala šířit z čínského města Wu-chan, kde se objevil na začátku loňského prosince. Za zdroj nákazy se označilo wuchanské tržiště, kde se prodávají mořské plody a divoce žijící zvěř.

Jaké jsou příznaky koronaviru? Ptáte se, co u člověka viry vyvolávají? Některé druhy viru u člověka vyvolávají běžná onemocnění, například nachlazení, ale i závažnější virózy, jako jsou dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom (SARS) či infekci MERS. Mezi příznaky MERS patří horečka, kašel, dušnost, akutní pneumonie nebo selhání ledvin.

01: covid

Preventivní dezinfekce pro zamezení a kontrolu COVID -19

 

Snižte riziko nakažení koronavirem

Běžně si každý obyvatel myje při příchodu domů ruce. Mytí rukou je z mnoha dalších velice důležitých ochran, kterou každý z nás může použít. Na cestách jako alternativu lze používat antibakteriální gel. Dále musíme podotknout nošení roušky na veřejnosti.  Jako dalším krokem a sociálním standardem rozhodně je zakrývat si ústa kapesníkem či celou paží při kašlání nebo kýchání. Snížení rizika nakažení pomůžete také minimalizováním návštěv míst s velkou frekvencí pohybu lidí a vyvarovat se úzkému kontaktu s osobami, které mají příznaky nachlazení. A v neposlední řadě, pokud budete mít možnost pracovat z domova, doporučujeme tak účinit. Řada českých šéfů práci z domova u svých zaměstnanců podporuje.

Sháníte prevenci proti koronaviru? Pro zajištění dezinfekce nás neváhejte kontaktovat na čísle +420 724 123 321 nebo prostřednictvím naší emailové schránky info@dera-pro.cz.

 

 

 

Dezinfekci proti koronaviru nabízíme firmám, obcím, veřejné správě i domácnostem.  A to jak jako prevenci, tak i zásahy v případě zjištěné nákazy koronavirem COVID-19.

 

 

Preventivní i ohniskové dezinfekce veřejných i soukromých prostor - budov, zařízení, škol a jiných prostor v rámci celé České republiky, zejména v souvislosti s epidemií koronaviru COVID-19.