Ochrana proti holubům

Potřebujete se zbavit holubů nebo trusu?

Volejte ihned pro objednání služeb 724 123 321

Holubi vypadají líbezně, ale jsou velkým rizikem. Například, když se uhnízdí na střeše, balkoně či zahradě, čeká Vás s nimi těžký boj. Řeč je zajisté o holubech, kteří se stahují do blízkosti lidských obydlí. Věděli jste, že holubi mohou na vaší nemovitosti napáchat nemalé škody? V holubím trusu jsou roztoči, co můžou ohrozit jakoukoli budovu, například historickou či dokonce Vaše zdraví. Pokud se však již nechcete dále obávat, že po příchodu domů najdete pokálenou fasádu, balkon či auto, kontaktujte naši deratizační firmu Dera-Pro. Nejvhodnější je profesionální odchyt a následná aplikace ochranných zábran.

Holub domácí

Usídlili se Vám na balkoně holubi? S největší pravděpodobností se jedná o zdivočelou formu holuba domácího (Columba livia forma domestica). Zdivočelí holubi žijí především ve velkých hejnech ve městech, znečišťují svým trusem historické budovy, kulturní památky, ale i chodníky. Navíc přenášejí nemoci jako je ornitóza, ptačí tuberkulóza, salmonelóza a další.

Holubům domácím se někdy přezdívá věžáci, létající krysy nebo létající potkani. Jen v Praze jich žije více než sto tisíc a stejně jako v ostatních velkoměstech i zde představuje jejich přemnožení velký problém. Živí se různými semeny nebo organickými odpadky a hnízdí většinou na tvrdém povrchu, jako jsou půdy obytných domů, balkony, okenní parapety nebo třeba konstrukce mostů. 

04

Holubům se často přezdívá létající krysy, protože svým trusem znečišťují budovy a sochy. Živí se především semeny rostlin a odpadky.

V čem holubi lidem škodí?

Jelikož se holubi rychle množí, ve městech se obvykle setkáte s početnými hejny, která mohou zdejší obyvatele otravovat hlukem. Kromě toho jsou holubi známí tím, že svým peřím a agresivním trusem znečišťují fasády domů, chodníky, sochy a jiné kulturní památky nebo třeba okenní římsy či okapy. A každý motorista také moc dobře ví, co holubí trus dokáže udělat s lakem auta.

Díky firmě Dera-Pro se s peřím a holubím trusem můžete rozloučit!

Ačkoliv někteří lidé vnímají přítomnost holubů ve městech jako pozitivní zpestření a chodí je nadšeně krmit zbytky pečiva, pro většinu českých obyvatel představují zdivočelí holubi spíše hrozbu. Sami o sobě vás tito ptáci obvykle nenapadnou, ale mohou se stát přenašeči nebezpečných chorob. Z toho důvodu se přímý kontakt s těmito ptáky nedoporučuje.

Jak se zbavit holubů a účinně je vyhnat?

Našli jste na fasádě nebo na půdě holubí hnízdo a chcete jej odstranit? Doporučujeme vše přenechat na odborné firmě Dera-pro. Likvidace holubího hnízda, ač se nezdá, je velice obtížná. Ptáte se proč? Při odstranění hnízda může dojít ke kontaktu s alergeny a choroboplodnými zárodky, které člověku způsobí nepříjemné zdravotní obtíže. Upozorňujeme i na samotný úklid výkalů a uhynulých holubů. Likvidace holubího trusu (případně uhynulých holubů) je prováděna dle zdravotních norem.

Co pomáhá proti holubům? Jak znemožnit holubům v přístupu do míst, která chceme ochránit?

  • Ochranné sítě proti holubům na balkony,
  • plašiče a odpuzovače holubů,
  • silueta dravce proti holubům,
  • odchytové klece,
  • zábrana proti holubům - hroty a bodáky proti holubům.

Ochrana proti holubům

Hroty proti holubům zabraňují dosedání holubů a jiných ptáků na římsy, atiky, parapety, okapy atd.

Potřebujete se zbavit holubů? Volejte +420 724 123 321. V Praze a okolí dojezd do 2 hodin!

Kvalitní ochrana proti ptactvu

Potřebujete zabránit usedání ptáků na Vaše parapety? Pořiďte si bodce. Hrotový systém znemožní dosedání holubů na plochu, kterou chcete ochránit. Hroty proti holubům nepůsobí příliš vzhledně, proto se používají většinou při ochraně památek a historických budov, avšak nic nebrání tomu, když si jej pořídíte i například na již zmíněný parapet. Stačí nás kontaktovat s požadavkem a vymyslíme pro Vás to nejúčinnější řešení.