Ochrana proti ptákům, zejména holubům

Ochrana proti ptákům, zejména holubům - likvidace trusu, instalace sítí, hrotů, bodáků

 1. Potřebuji se zbavit holubů, trusu nebo zajistit instalaci zábran - ochranných sítí, hrotů nebo bodáků
 2. Jaké zábrany fungují
 3. Jak se zbavit holubů na balkoně, půdě
 4. Ochrana parapetů
 5. Nejčastější dotazy

Potřebujete se zbavit holubů nebo trusu?

Nabízíme služby pro všechny organizace, firmy i domácnosti:

 • likvidace holubího trusu a dezinfekce prostor,
 • instalace ochranných sítí,
 • instalace hrotů, bodáků a dalších zábran,
 • konzultace a poradenství. 

Volejte ihned pro objednání služeb 724 123 321. Nezávazná konzultace a kalkulace je zdarma.

Jaké zábrany proti holubům fungují? 

Ochranné sítě proti holubům a dalším ptákům

100% funkční řešení proti holubům, jsou to jistě ochranné sítě. Síť proti holubům je možné instalovat téměř kamkoli. Od lodžií a balkonů panelových domů, přes zasíťování klimatizací a vzduchotechniky kancelářských budov. Naše firma zasíťuje také střechy historických budov, kde je holub velkým postrachem.

Hroty, bodáky a další zábrany

Zajišťujeme také instalaci nerezových ochranných hrotů, bodáků a dalších účinných zábran, díky kterým se znemožní usedání holubů a dalšího ptactva na parapety, okapy, římsy budov a dalších. 

Nejčastějšími škůdci jsou holubi

Holubi vypadají líbezně, ale jsou velkým rizikem. Například, když se uhnízdí na střeše, balkoně či zahradě, čeká Vás s nimi těžký boj. Řeč je zajisté o holubech, kteří se stahují do blízkosti lidských obydlí. Věděli jste, že holubi mohou na vaší nemovitosti napáchat nemalé škody? V holubím trusu jsou roztoči, co můžou ohrozit jakoukoli budovu, například historickou či dokonce Vaše zdraví. Pokud se však již nechcete dále obávat, že po příchodu domů najdete pokálenou fasádu, balkon či auto, kontaktujte naši deratizační firmu Dera-Pro. Nejvhodnější je profesionální odchyt a následná aplikace ochranných zábran.

Holub domácí

Usídlili se Vám na balkoně holubi? S největší pravděpodobností se jedná o zdivočelou formu holuba domácího (Columba livia forma domestica). Zdivočelí holubi žijí především ve velkých hejnech ve městech, znečišťují svým trusem historické budovy, kulturní památky, ale i chodníky. Navíc přenášejí nemoci jako je ornitóza, ptačí tuberkulóza, salmonelóza a další.

Holubům domácím se někdy přezdívá věžáci, létající krysy nebo létající potkani. Jen v Praze jich žije více než sto tisíc a stejně jako v ostatních velkoměstech i zde představuje jejich přemnožení velký problém. Živí se různými semeny nebo organickými odpadky a hnízdí většinou na tvrdém povrchu, jako jsou půdy obytných domů, balkony, okenní parapety nebo třeba konstrukce mostů. 

04

Holubům se často přezdívá létající krysy, protože svým trusem znečišťují budovy a sochy. Živí se především semeny rostlin a odpadky.

V čem holubi lidem škodí?

Jelikož se holubi rychle množí, ve městech se obvykle setkáte s početnými hejny, která mohou zdejší obyvatele otravovat hlukem. Kromě toho jsou holubi známí tím, že svým peřím a agresivním trusem znečišťují fasády domů, chodníky, sochy a jiné kulturní památky nebo třeba okenní římsy či okapy. A každý motorista také moc dobře ví, co holubí trus dokáže udělat s lakem auta.

06: Vyklízení holubího trusu

Díky firmě Dera-Pro se s peřím a holubím trusem můžete rozloučit!

Ačkoliv někteří lidé vnímají přítomnost holubů ve městech jako pozitivní zpestření a chodí je nadšeně krmit zbytky pečiva, pro většinu českých obyvatel představují zdivočelí holubi spíše hrozbu. Sami o sobě vás tito ptáci obvykle nenapadnou, ale mohou se stát přenašeči nebezpečných chorob. Z toho důvodu se přímý kontakt s těmito ptáky nedoporučuje.

Jak se na balkoně nebo půdě zbavit holubů a dalších ptáků

Našli jste na balkoně, fasádě nebo na půdě holubí hnízdo a chcete jej odstranit? Doporučujeme vše přenechat na odborné firmě Dera-pro. Likvidace holubího hnízda, ač se nezdá, je velice obtížná. Ptáte se proč? Při odstranění hnízda může dojít ke kontaktu s alergeny a choroboplodnými zárodky, které člověku způsobí nepříjemné zdravotní obtíže.

Upozorňujeme i na samotný úklid výkalů a uhynulých holubů. Likvidace holubího trusu (případně uhynulých holubů) je prováděna dle zdravotních norem.

Co pomáhá proti holubům? Jak znemožnit holubům v přístupu do míst, která chceme ochránit?

 • Ochranné sítě proti holubům na balkony,
 • plašiče a odpuzovače holubů,
 • silueta dravce proti holubům,
 • odchytové klece,
 • zábrana proti holubům - hroty a bodáky proti holubům.

Ochrana proti holubům

Hroty proti holubům zabraňují dosedání holubů a jiných ptáků na římsy, atiky, parapety, okapy atd.

Potřebujete se zbavit holubů? Volejte +420 724 123 321. V Praze a okolí dojezd do 2 hodin!

Ochrana parapetů - kvalitní ochrana proti ptactvu na parapety

Potřebujete zabránit usedání ptáků na Vaše parapety? Pořiďte si bodce. Hrotový systém znemožní dosedání holubů na plochu, kterou chcete ochránit. Hroty proti holubům nepůsobí příliš vzhledně, proto se používají většinou při ochraně památek a historických budov, avšak nic nebrání tomu, když si jej pořídíte i například na již zmíněný parapet.

Stačí nás kontaktovat s požadavkem a vymyslíme pro Vás to nejúčinnější řešení.

Nejčastější dotazy

 1. Jaká je orientační cena za likvidace holubího trusu? Např. balkon se pohybuje od 2 do 5 tisíc bez DPH (15%). K přesnému nacenění stačí poslat fotky emailem.
 2. Jaká je orientační cena za za instalaci sítí / hrotů, popř. jiných zábran? instalace hrotů vyjde na cca 650 Kč bez DPH za  ěžný metr o šířce 10-12 cm.
 3. Jak se řeší instalace ochranných sítí? Po obvodu otvoru balkonu natáhneme ocelové lanko a na něj připevníme síť.