Co odpuzuje štěnice?

Co odpuzuje štěnice?

Odpudit štěnice není snadné

Máte problém s přemnožením štěnic a rozhodli jste se použít některé z „osvědčených“ metod, jak se těchto škůdců zbavit?

Někdo radí použít volně dostupné insekticidy, jiný doporučuje speciální dýmovnice a na internetu se také dočtete, že nejlepší je prášek do pečiva. V našem článku vám poradíme, jaké přípravky na štěnice mohou, ale i nemusí pomoci, a vysvětlíme, proč je nejlepším řešením zásah profesionálů.

Štěnice nejsou jen záležitost špinavých domácností

I v dnešní době jsou lidé mylně přesvědčení, že jakmile někde dojde k přemnožení štěnic, musí to být jedině na špinavém, zchátralém místě, o které se nikdo nestará. Zároveň si myslí, že pokud budou svou domácnost pravidelně uklízet a dodržovat určitě hygienické standardy, tito škůdci se jejich příbytku raději vyhnou. Čistota ovšem štěnice neodpuzuje a klidně se tedy mohou nastěhovat i k vám!

Ačkoliv se o svůj domov pečlivě staráte, může se jednoduše stát, že si štěnice přivezete s sebou z luxusní dovolené nebo k vám přicestují společně s nábytkem z antikvariátu. Poté se nezvaní návštěvníci mohou ukrýt třeba v záhybech ložního prádla, v konstrukci sedací soupravy nebo v okolí dveřních a okenních rámů, ale jako příbytek jim postačí klidně i skuliny ve zdi nebo prostor pod kobercem.

Přemnožení štěnic raději nepodceňujte. Pozvěte si na pomoc firmu DeraPro!

Ať už se však u vás doma štěnice přemnožily z jakéhokoliv důvodu, mějte na paměti, že je nutné tento problém co nejrychleji začít řešit. Jinak se totiž budete každé ráno budit se zarudlými štípanci, které nepříjemně svědí a citlivějším jedincům mohou způsobit i nepříjemnou alergickou reakci. Po celém bytě budete navíc nacházet svlečky, vajíčka a trus štěnic v podobě malých černých teček.

Někteří lidé v boji proti štěnicím sází na volně dostupné insekticidy, které jsou k sehnání v každé větší drogerii či supermarketu, jiní naopak doufají, že jim pomohou rady, které objevili na internetu. Většinou však tyto metody nemají žádný valný účinek. Co odpuzuje štěnice doopravdy a na jaké přípravky byste měli raději rychle zapomenout?

Co odpuzuje štěniceŠtěnice domácí neboli Cimex lectularius je druh polokřídlého hmyzu, který patří mezi běžné lidské parazity a živí se lidskou krví.

Co štěnice nesnáší?

Pokud se chcete zbavit štěnic vlastními silami, abyste ušetřili čas i peníze a nemuseli se vystavovat posměchu okolí, jistě vás napadlo, že by mohly pomoci „osvědčené“ rady našich babiček. Těch je v dnešní době sice plný internet, takže nebudete muset hledat dlouho, ale bohužel se většinou jedná o absolutně nefunkční tipy, které štěnicím buď nijak neublíží, nebo navíc škůdce podráždí.

Které prostředky lidé na internetu doporučují?

  • esenciální oleje,
  • francovku či jiný alkohol,
  • prášek do pečiva,
  • tělový pudr,
  • dětský zásyp,
  • mýdlo,
  • vazelínu,
  • křemelinu,
  • použité čajové sáčky.

Mezi prostředky, co nesnáší štěnice, údajně patří třeba různé druhy olejů. Například tea tree olej by si člověk měl rozetřít na kůži před spaním, aby tak štěnice odpudil, nebo ho umístit do rozprašovače a postříkat s ním všechny úkryty nezvaných návštěvníků. Lidé totiž předpokládají, že látka obsažená v tomto oleji pronikne jejich drobným exoskeletem a zadusí je. Naneštěstí se jedná pouze o hojně rozšířený mýtus, který štěnice rozhodně nevyhubí.

Pokud nepomůže tea tree olej, někteří lidé zkoušejí provést to samé s francovkou, kterou umístí do rozprašovače. Tímto prostředkem následně ošetří konstrukce postelí, prostor za nábytkem i další místa, kde se štěnice vyskytují, a doufají, že to škůdce z bytu vyžene. Opak je ale pravdou. Ačkoliv etanolový roztok může některé nezvané návštěvníky zabít, většina z nich tento zásah přežije.

Trápí vás všudypřítomní škůdci? Jejich likvidaci můžete objednat na čísle 724 123 321.

Dalším oblíbeným přípravkem, který lidé v boji proti štěnicím používají, je prášek do pečiva. Tím údajně stačí posypat veškeré úkryty škůdců včetně ložního prádla či různých skulin, po několika dnech prášek vysát a celý proces zopakovat. Prášek do pečiva by měl štěnicím způsobit dehydrataci nebo dokonce i vnitřní krvácení. Podobně by pak měl fungovat i tělový pudr nebo dětský zásyp. Ani tento trik ale bohužel na štěnice nijak nepůsobí.

Co nesnáší štěniceSpousta lidí věří, že štěnice z bytu vypudí prostřednictvím esenciálních olejů nebo francovky, kterou umístí do rozprašovače a popráší s ním úkryty nezvaných návštěvníků.

Kromě toho se můžete setkat i s články, které slibují, že štěnice zaručeně vypudí mýdlo, použité čajové sáčky nebo křemelina. Někteří lidé pak dokonce tvrdí, že pomůže, když obyvatelé zamořených domácností potřou postelové rámy a nábytek vazelínou, což škůdcům znesnadní pohyb. Přemnožené štěnice jsou ale většinou zalezlé i v ložním prádle a mezi oblečením, takže ani tato rada nemá žádný výrazný efekt.

Ačkoliv lidé "osvědčeným" babským radám a tipům, které najdou na internetu, často bezmezně věří, tyto přírodní prostředky bohužel nemají při akutním přemnožení štěnic žádný výrazný efekt. Mohou naopak škůdce rozehnat po celém příbytku, takže jejich používání rozhodně nedoporučujeme! Místo toho raději zahoďte stud a kontaktujte naše odborníky z firmy DeraPro!

Proč hubení svépomocí nepomáhá?

Když lidé doma objeví první známky přemnožení štěnic, většinou na nic nečekají a okamžitě vyrazí do nejbližší drogerie či supermarketu. Tam poté nakoupí zásobu všemožných přípravků proti škůdcům, aniž by si o daném problému zjistili více. Doufají totiž, že volně dostupné insekticidy, spreje, návnady, dýmovnice a jiné pasti dokáží štěnice zlikvidovat rychle, efektivně a diskrétně.

Jaké přípravky proti štěnicím se dají běžně sehnat?

  • insekticidní sprej na štěnice
  • dýmovnice
  • insekticidní prášek
  • aktivní nástrahy
  • lepové pasti na štěnice

Volně dostupné insekticidy

Postřiky proti štěnicím patří mezi nejoblíbenější metody, pomocí kterých se lidé obvykle snaží škůdce z domácnosti vyhnat. Jejich aplikaci totiž zvládne skoro každý a tyto přípravky navíc slibují snadné a účinné vyhubení štěnic. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled možná vypadá.

Univerzální postřiky, které jsou běžně dostupné v našich obchodech, na štěnice bohužel nestačí, protože obsahují nízkou koncentraci účinné látky. Je možné, že se vám volně dostupnými insekticidy podaří zahubit dospělé parazity, kteří vylezli z úkrytů a hledají potravu. S jejich odolnými vajíčky si však poradit neumí, takže se brzy vylíhnou noví škůdci a problém s přemnožením štěnic zůstane nevyřešený.

Co odpuzuje štěnice 2Volně dostupné insekticidy, které seženete v drogerii, nejsou dostatečně účinné.

Dýmovnice

Ani dýmovnice, které jsou mezi lidmi podobně populární jako volně dostupné spreje na štěnice, obvykle nemají valný účinek. Tyto přípravky se aktivují vodou a při použití vytváří suchý kouř, jenž dokáže proniknout i do drobných skulin a prasklin. Údajně pak nezanechává stopy na stěnách, oblečení ani nábytku, takže dýmovnice můžete použít i v místnostech, kde spíte.

Problém s dýmovnicemi však spočívá v tom, že ačkoliv mohou být účinné na jiné druhy hmyzu, se štěnicemi si obvykle neporadí. Tito škůdci jsou totiž extrémně odolní a na jejich vajíčka je dýmovnice krátká. Použití tohoto přípravku proti hmyzu je navíc poměrně pracné, jelikož musíte z jednotlivých místností odstranit všechny citlivější předměty, zvířata, rostliny i potraviny a zasažené předměty následně pečlivě umýt.

Lepová past na štěnice

Někteří lidé si myslí, že ke zneškodnění a pochytání štěnic slouží lepové pasti, které jsou dostupné v drogerii, supermarketu nebo také na internetu. Tak ovšem tyto přípravky zdaleka nefungují. Jedná se totiž pouze o monitorovací zařízení, které má za úkol potvrdit či vyvrátit výskyt škůdců před tím, než si na pomoc zavoláte odbornou firmu.

Jak lepové pasti na štěnice vlastně fungují? Tyto nástrahy byste měli umístit co nejblíže k pravděpodobným úkrytům nezvaných návštěvníků. Jelikož štěnice nejčastěji jako své příbytky vyhledávají konstrukce postelí, záhyby ložního prádla a prostory za nočními stolky, ideální je položit dvě pasti pod každou postel a několik dalších také nedaleko šatních skříní, za nábytek a do různých škvír či skulin.

Zaznamenali jste doma výskyt štěnic? Okamžitě volejte firmu DeraPro!

Abyste dokázali rozeznat, zda se opravdu jedná o štěnice, nebo mají vaše problémy jiného původce, měli byste lepové pasti nechat na místě po dobu alespoň jednoho týdne. Následně je nutné zkontrolovat, co se na ni přilepilo. Pokud se opravdu jedná o štěnice, je také načase okamžitě kontaktovat profesionály, aby vás škůdců rychle a efektivně zbavili.

Jelikož na trhu existuje více různých druhů lepových pastí, doporučujeme vždy použít ty s agregačním feromonem, které jsou uzpůsobené pro citlivější detekci hmyzu a dokáží tedy odhalit přítomnost štěnic i při menším zamoření. Feromon totiž dokáže přilákat veškerá pohyblivá stádia štěnic, která se v okolí lepové pasti pohybují.

Co nesnáší štěnice 2Pokud si nejste jistí, zda se u vás opravdu přemnožily štěnice, vyzkoušejte lepové pasti. Ty slouží jako účinné monitorovací zařízení.

Nejlepším řešením je zásah profesionálů!

Ačkoliv si spousta lidí myslí, že na štěnice vyzraje pomocí volně dostupných přípravků a babských rad, které našli na internetu, nic nenahradí zásah odborníků!hubením štěnic mají dlouholeté zkušenosti naši profesionální pracovníci z firmy DeraPro, kteří si dokáží s přemnožením škůdců poradit během tří zásahů.

Zákazníkům nabízíme tyto služby:

  • osobní přístup,
  • nezávazná konzultace zdarma,
  • diskrétní řešení situace,
  • poradenské služby ohledně škůdců,
  • v Praze a okolí příjezd do 2 hodin,
  • bezpečná a rychlá likvidace štěnic,
  • 100% záruka vyhubení nezvaných návštěvníků.

Během likvidace štěnic používají odborníci z naší deratizační firmy DeraPro speciální prostředky s vysokou koncentrací účinné látky, které škůdce efektivně zlikvidují. K dispozici mají například aerosol s dráždivou látkou, jenž spolehlivě vyláká štěnice z jejich úkrytů, a přímo k jejich vyhubení poté slouží postřik reziduálním insekticidem či injektáž insekticidu do různých skulin, prasklin a děr.

Hubení štěnic se provádí většinou ráno, jelikož následujících osm hodin se na místě nesmí nikdo pohybovat. Poté je nutné v místnosti alespoň na 30 minut důkladně vyvětrat. Abychom byli schopní zajistit, že se zbavíme veškerých vývojových stádií štěnic (včetně vajíček), zásah je po první aplikaci insekticidů nutné ještě dvakrát zopakovat, a to vždy v rozmezí 14 dnů.

Našli jste doma štěnice nebo jiný obtížný hmyz, který vám ničí život? Volejte na telefonní číslo 724 123 321! Naši odborníci z firmy DeraPro vás zbaví škůdců jednou provždy!