Na štěnice opatrně!

Na štěnice opatrně!

V posledních týdnech jsme zaznamenali větší výskyt štěnic

Našli jste štěnice a potřebujete se jich zbavit? S jejich likvidací opatrně, některé postupy nemusí být funkční. 

Existují různé způsoby, jak se zbavit štěnic. Nejlepší je začít tím, že se pečlivě prohlédnete a vyhledáte všechna místa, kde by se štěnice mohly skrývat. Poté je můžete odstranit ručně nebo pomocí speciálních přípravků, které jsou na trhu k dostání.

Tato metoda však může být zdlouhavá a někdy i neúčinná, proto je lepší se obrátit na odborníka na štěnice, který vám s jejich odstraněním pomůže.

Nejúčinnější metodou likvidace štěnic je tedy obrátit se na odborníka na štěnice. Tento odborník bude mít potřebné znalosti a zkušenosti, aby se štěnice rychle a účinně zbavil. Používá speciální přípravky a postupy, které jsou účinné proti štěnicím a jejich vajíčkům. Pokud se rozhodnete bojovat s štěnicemi sami, můžete použít různé domácí prostředky, jako je například ocet nebo kopřivový odvar, ale tyto metody mohou být méně účinné než profesionální postupy.

Jak se štěnice dostanou do domácnosti?

Štěnice se do domácnosti dostanou různými způsoby. Nejčastěji se přenášejí z jednoho domu do druhého věcmi, které je obsahují nebo na nich jsou. Mezi takové věci patří například oblečení, postele, koberce nebo nábytkové křesla. Štěnice se také mohou dostat do domácnosti přes okna nebo dveře, když se přisáhnou na lidi nebo zvířata, kteří do domu přicházejí. Někdy se do domu dostanou i větší skupiny štěnic, které se přenášejí například v nákladních vozech nebo na nákupních vozících.

Štěnice jsou velmi odolné a mohou přežít i velmi nehostinné podmínky. Samičky se mohou rozmnožovat po celý svůj život, který trvá asi půl roku až rok. Samci štěnic obvykle žijí méně dlouho, v průměru asi půl roku. Je třeba si uvědomit, že štěnice jsou schopné přežít i bez přístupu k potravě po dobu až pěti měsíců. Proto je důležité zahájit boj proti štěnicím co nejdříve, aby se jejich populace nestihla rozrůst.

Cena za hubení štěnic

Cena hubení štěnic se může lišit v závislosti na řadě faktorů, jako je velikost, oblast, kde se štěnice vyskytují, a další. Obecně lze říct, že cena hubení štěnic se pohybuje od několika set do několika tisíc korun. Je však třeba si uvědomit, že neprofesionální pokusy o hubení štěnic mohou být neúčinné a mohou vést k tomu, že se infestace štěnic bude dále rozrůstat, což může způsobit další škody a zvýšit náklady na hubení. Proto je lepší se obrátit na odborníka, který vám s hubením štěnic pomůže.